----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Misyonu; halkının ihtiyaçlarını karşılayacak hizmetleri, 21. Yüzyılın yerel yönetim anlayışına en uygun şekilde sunan, hizmetlerini Kurumsal bir anlayışla gerçekleştirirken Kayseri'mizin kültürel kimliğini yaşatan belediyemiz için Çevreci, Sempatik, birçok işi bir arada yapabilme kabiliyeti olan bir karaktere ihtiyacımız vardı.

Aynı zamanda şehircilik ve medeniyet adına küresel değer üreten belediyemizi markalaştırmamız gerektiğini düşündük. Bunun en güzel yolu da çocukların sevgisini, yetişkinlerin sempatisini kazanmaktı.
Uzun süren araştırma ve çalışmalardan sonra en iyi karakterin uğur böceği olacağına karar verdik.

 

 

Peki Neden Uğur Böceği?

Bu üzeri siyah beneklerle kaplı kırmızı renkteki ufak böcek genellikle şans böceği olarak bilinir. Çünkü çok eski zamanlarda çiftçiler tarlalarına dadanan ve tüm ekinleri mahveden yaprak bitleriyle bir türlü baş edemezlermiş.
İşte o dönemlerde bir gün uğur böcekleri çiftçilerin imdadına yetişmiş ve tarlalara musallat olan yaprak bitlerini yemiş. O günden sonra çiftçiler kendilerini kurtaran uğur böceklerinin şans getirdiğine inanmış ve onları şans getiren böcek olarak anmaya başlamış.
Bir başka inanış da yedi sayısının uğurlu oluşuyla ilgilidir. Bu böceğin üzerinde genellikle yedi siyah benek bulunduğundan insanlar onların uğur getirdiğine inanır. Bu yüzden de bir uğur böceği gördüklerinde hemen dilek tutar ve ”uç uç böceği, annen sana sana terlik pabuç alacak” tekerlemesini söylerler.

- Dört kolu sayesinde bir çok işi bir arada yapabilme kabileti
- Antenleri sayasinde haber alabilir
- Uçuyor oluşu sayesinde hızlı hareket edebilir
- Çevreci
- Sempatik

 

 

,

Uğur Böceğine alternatif, Koca Sinan karakterini tasarladık, Biraz muzip ve mucit bir karakter. Kendi tasarladığı çantası sayesinde pek çok kolu var bu sayede pek çok işi aynı anda yapabiliyor.